Jmenuji se Kuba, věnuji se naturální kulturistice od svých patnácti let a jsem zakladetelem projektu jdidosebe.cz

Co mě k tomu vedlo?

Během mojí soutěžní kariéry jsem trénoval hlavně sebe a koučink lidí byla spíše okrajová záležitost. Mým hlavním zaměstnáním byl post vedoucího kvality v Automobilovém průmyslu. Po 8 letech jsem ale zjistil, že mě tato práce vůbec nenaplňuje a je čas, aby se můj koníček stal mým povoláním. Tak se dalo vše do pohybu. Během té doby jsem se stihl přestěhovat, začal pracovat na svém projektu a také se mi narodil syn. Celý život jsem obrátil vzhůru nohama, abych šel za svým snem.

Tréninkový systém

Kromě fitness vybavení jsem se před třemi lety seznámil s kettlebely, gymnastickými kruhy a dalším „funkčním vybavením“. Je to úplně jiná liga co se týče techniky provedení cviků, ale ve finále také mnohem větší zábava. Nemluvě o vlivu na pohybový aparát.  Netvrdím, že si nejdu zapumpovat na stroje. Je to stále součást mého tréninku a asi vždy v srdci zůstanu „pumpička“, ale 2/3 času trávím v kleci, na kruzích, volných vahách atd.

V neposlední řadě je pro mě větší zábava s tímto vybavením učit zacházet ostatní a to je ve většině případech hlavní součástí mé tréninkové metodiky s klienty.

Moje zásada: Chci, abyste nabrali svaly, ale uměli je používat.

Soutěžní kariéra

V naturální kulturistice jsem získal spousty ocenění. Když jsem soutěžil, tak většinou zacinkal nějaký kov. Ale pokud bych měl zmínit ty, na které jsem nejvíce pyšný, pak by to bylo 1. Místo z mezinárodní soutěže ve Zvolenu (Slovensko) v roce 2015 – bylo to moje první první místo, 3. Místo v kategorii do 80kg v Neu-Ulmu (Německo) 2015 – byla to kategorie o patnácti neskutečně připravených závodníků, kdy jsem bojoval jak o život. A 2. Místo z mezinárodního mistrovství v Praze v roce 2013 – měl jsem tehdy životní formu.  

Výživa

Kromě tréninku se taky aktivně věnuji výživě. Nejsem ale běžný výživový poradce, který vytiskne jídelníček „na míru“. Zjistil jsem, že podobný přístup nefunguje. Minimálně ne v dlouhodobém horizontu. Proto jsem vytvořil svůj vlastní koučinkový systém a dlouhodobě s lidmi pracuji. Součástí koučinku je pravidelné vzdělávání, kontroly a kontakt skrze mobilní aplikaci. Snažím se lidem upravit výživu podle jejich životního stylu. A nechám je, aby si vybrali jídla, která jim chutnají.  

Závěr

Takže abych to shrnul. Rovnám záda, buduji svaly, shazuji sádlo, motivuji a učím lidi od základu změnit jejich celoživotní přístup ke stravě. To je to, co mě opravdu baví. Pomáhat lidem.