Nově v obchodě

Kategorie:

V košíku nejsou žádné produkty.

Hledat

Ollie Roučková

OLLIE Roučková

První Češka, co dokončila Rally Dakar

Závodnici Ollie Roučkovou netřeba představovat. Tato drobná blondýnka, jež má na svém kontě během své 10 leté kariéry několik vítězství v mužských kategoriích, dokázala nemožné a stala se historicky první Češkou, která dokončila Rallye Dakar. Tomuto právem nejnáročnějšímu závodu planety předchází vyčerpávající příprava skládající se z ježdění v Can Am Mavericku x RS, nekonečných hodin ve fitness centru Klánovice, fyzioterapie v ASC Dukla Praha a OCR závody, na nichž trénuje svou psychickou odolnost. Celý proces ji značně ulehčují a zpříjemňují lidé, kteří ji obklopují, jako je perfektně fungující tým, fanoušci, partneři a rodina. Mimo toho se neobejde také beze svého talismanu žirafy a kvalitního vybavení, mezi něž patří i oblečení s jejími oblíbenými designy od DRILL Athletics, které ji bude doprovázet i na šestém ročníku Mistrovství světa v OCR (Obstacle Course Racing), kde bude v týmu CZexxx reprezentovat Českou republiku  (více informací na https://kulturistika.ronnie.cz/c-33134-mistrovstvi-sveta-v-ocr-se-zucastni-i-tym-z-ceske-republiky.html). A my máme obrovskou radost, že se právě ona stala naší ambasadorkou.

1. Proč sis vybrala zrovna Dakar a jak jsi se k tomuto poměrně specifickému sportu a závodu dostala?Myšlenka Dakarské rally vyplynula po 10 letech závodění. Vyhrála jsem Mistra ČR, Mistra Německa, Mistra Evropy a to všechno v mužských kategoriích. Bylo na čase svou závodní kariéru posunout dál, a pro nás závodníky je Rally Dakar něco jako Olympiáda. Prostě nejnáročnější závod planety. A tím taky opravdu je!

2. V čem vlastně příprava na RD spočívá?
Dakar je právem nejnáročnějším závodem planety, nespíte, nejíte a permanentně jste v psychickém vypětí. Má příprava je komplexní, skládá se z ježdění v Can Am Mavericku x RS, z nekonečných hodin ve fitness centru Klánovice – kde zvedám tuny želez, a samozřejmě fyzioterapie v ASC Dukla Praha. Psychickou odolnost si kromě jiné trénuji na OCR závodech, kde chodím až na dřeň.

3. Kdybys měla jmenovat tři zásadní věci, bez kterých na RD nemůžeš jet, co by to bylo?
1. Bez lidí, kteří mi můj život profesionálního sportovce značně ulehčují a zpříjemňují, ať už je to můj perfektně fungující tým, fanoušci, partneři, rodina…
2. Bez talismanu žirafy.
3. Bez kvalitního vybavení a to především moje závodní Buggy, nehořlavá komboška na cestu a oblečení s mými oblíbenými designy od DRILL Athletics, které nosím, když zrovna nejedu.

X